pohotovost
603 948 609

I kočky milují dárky

I kočky milují dárky

Vánoce se kvapem blíží a proto Vám opět přinášíme článek s vánoční tematikou. Minule jsme psali o pejskovi, který pomáhal při pečení, dnes Vám popíšeme případ kocourka netradičního plemene sphynx jménem Yoda, kterému se málem stala usudnou asistence při rozbalování dárků.

pokračování

Rocky a alkohol

 

      Vánoční čas a pečení cukroví patří k sobě. Rádi bychom upozornili na skryté nebezpečí, které v kuchyni číhá na Vašeho mazlíčka. Kynuté či kynoucí těsto je pro Vašeho čtyřnohého přítele lákavý a zároveň velmi nebezpečný pokrm. Jak vyplývá z následujícího případu na naší klinice.

pokračování

Chameleon žrout

Naši kliniku nenavštěvujou pouze pejsci a kočičky. Čím dál častěji léčíme také domácí mazlíčky z plazí říše. V tomto článku Vám popíšeme případ nenasytného chameleona.

pokračování

Nádor na slezině...

V tomto článku Vám popíšeme případ 11 let staré fenečky jorkšírského teriéra Eimi, u které jsme zjistili nádor na slezině, mnočetné cysty na vaječnících a počínající selhávání ledvin.

pokračování

Kam se poděla ta ponožka?

Máte doma hravé a nenasytné štěňátko nebo i dospělého pejska, jehož jediná starost je, kde by co "zbaštil" dobrého? Dejte si velký pozor na to, co Váš pejsek sní. Spolknout se dají různé věci, třeba vlašský ořech, tenisák, grilovací špíz nebo taky dětská ponožka a velmi vážný problém je na světě.

pokračování

Neskákej z toho okna!!

V těchto letních dnech, které často doprovází vysoké teploty, si téměř každý otevře okno nebo balkónové dveře. Někteří majitelé koček si však neuvědomují, že i okno otevřené pouze na "ventilačku" představuje obrovské nebezpečí. Kočička zahlédne ptáčka a ani se nenadějete a Váš miláček se nachází o několik pater níže. Tento článek popisuje přesně takový případ - teplé počasí, otevřené okno, 5.patro a pohřešovaná kočka.

pokračování

Externí fixace zlomeniny

V tomto článku Vám popíšeme chirurgické řešení zlomeniny vřetenní a loketní kosti u dvouletého italského chrtíka.

pokračování

Pokousaný pes

V tomto článku je popsán případ napadení malého pražského krysaříka psem velkého plemene, kdy došlo k velmi rozsáhlým poraněním a pouze díky velmi rychlému chirurgickému zásahu se pacient dobře zotavil.

pokračování

Ruptura Achillovy šlachy

Tento případ popisuje chirurgickou terapii ruptury Achillovy šlachy u feny hovawarta.

pokračování

Zlomenina pažní kosti u loketního kloubu

V sobotu 4.6.2011 v odpoledních hodinách bylo na naši kliniku přivedeno 5-měsíční štěně francouzského buldočka.
Pacient při hraní s mnohem větším dospělým psem začal náhle hystericky kňučet a přestal zatěžovat levou přední končetinu.

pokračování

Copyright © 2024 veterinární klinika YORICA