pohotovost
603 948 609

Kam se poděla ta ponožka?

Máte doma hravé a nenasytné štěňátko nebo i dospělého pejska, jehož jediná starost je, kde by co "zbaštil" dobrého? Dejte si velký pozor na to, co Váš pejsek sní. Spolknout se dají různé věci, třeba vlašský ořech, tenisák, grilovací špíz nebo taky dětská ponožka a velmi vážný problém je na světě.

Na naší kliniku přišla majitelka tříměsíčního štěněte francouzského buldočka jménem Kenny. Ten si předchozího večera hrál s malým dítětem, kterému stáhl z nohy ponožku a během okamžiku jí celou spolknul. Problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v noci Kenny začal zvracet a proto byl hned další den přiveden k nám. Palpací břišní dutiny jsme zjistili zvýšenou citlivost v oblasti žaludku a na ultrazvukovém vyšetření se nepotvrdila přítomnost cizího tělesa ve střevním traktu. Byla tedy velká šance, že ponožka je stále žaludku a vše půjde vyřešit pomocí endoskopu bez nutnosti chirurgického zákroku. Kenny byl ihned uveden do inhalační anestezie a přenesen na operační sál.

 

buld2

 

Kennymu byl přes jícen zaveden endoskop až do žaludku, kde jsme po krátkém pátrání objevili ztracenou ponožku. Tu jsme zachytili do endoskopických kleští. Stále pod dohledem kamery jsme ponožku přes jícen protáhli ven a Kenny mohl být probuzen z narkózy. Z důvodu podráždění žaludku a jícnu jsme podali celková antibiotika a léky na ochranu žaludeční sliznice a majitelé byli poučeni o dietních opatřeních. Při kontrole následující den již Kenny opět řádil, jakoby se vůbec nic nestalo.

 

buld3b

Copyright © 2024 veterinární klinika YORICA